ZAZ 2015

 

zaz

V súčasnosti medzinárodne najúspešnejšia francúzska speváčka ZAZ sa vráti opäť do Bratislavy. Okrem svetoznámych hitov z dvoch predchádzajúcich albumov predstaví aj novinky zo svojho tretieho štúdiového albumu Paris. Vydala ho v novembri 2014 a k spolupráci prizvala legendy ako je Quincy Jones (producent najslávnejších albumov Michaela Jacksona, vrátane svetovo najpredávanejšieho albumu Thriller) a hudobníka a aranžéra Johna Claytona.

Duet si na tomto albume, tvoreného coververziami známych piesní o francúzskej metropole, zaspievala s 90-ročným klasikom francúzskeho šansónu Charlesom Aznavourom, ale tiež mladou kanadskou speváčkou Nikki Yanofsky.

ZAZ začínala ako pouličná muzikantka, dnes plní najväčšie svetové sály a je hlavnou hviezdou medzinárodných festivalov. Od roku 2001 prešla nejrôznejšími bluesovými a jazzovými kapelami a vystupovala s nimi po celom svete. V roku 2006 sa vrátila do Paríža, kde jej kariéra nabrala nový smer po stretnutí s producentom Kérredine Soltanim. V roku 2010 s ním natočila debutový album s jednoduchým názvom ZAZ. Polovicu skladieb si pritom zložila sama.

[vsw id=“tmiI98EG1Fo“ source=“youtube“ width=“760″ height=“428″ autoplay=“no“]

V máji 2013 vydala svoj druhý album Recto Verso s opäť veľmi populárnou skladbou On ira, ktorú takisto zložil Kérredine Soltani. V tom istom roku jej pieseň Éblouie par la nuit použili vo filme Dead Man Down s Colinom Farrellom. Nahrala aj titulnú skladbu a niekoľko ďalších piesní pre nový film Bella a Sebastián (Belle et Sébastien). Pred dvomi rokmi vyrazila na veľké svetové turné, ktorým prešla päť kontinentov a celé ho vypredala. Vlani, v rámci miniturné, vystúpila v Latinskej Amerike, ale objavila sa aj v našich končinách.

Novodobá Edith Piaf, ako ju označili slovenské média, sa prvýkrát predstavila na Slovensku v Bratislave v novembri 2014.

 

Dátum/Date: 04.12.2015 o 19:00
Miesto konania/Place of event: Incheba – Expo Aréna, hala C, BratislavaVSTUPENKY