Take 6

Nezameniteľní a neskrotní desaťnásobní držitelia GRAMMY a DOVE AWARD sú perfektnou prezentáciou toho, čo Duke Ellington nazýval „Beyond Category“.

TAKE 6

získali zaujímavé ocenenie – NAJČASTEJŠIE NOMINOVANÁ VOKÁLNA SKUPINA V HISTÓRII GRAMMY a ich zvuk skutočne unikátny: šesť anjelských a vybrúsených hlasov ucelených v krištálovo čistej harmónii a synkopických rytmov, zdobených aranžmánov a kombinácii s FUNKY a GROOVE, ktoré prechádzajú až do opojného varu gospelu, jazzu, R&B a jemnej príchuti popu.
Príbeh TAKE 6 začal už v roku 1980 na Oakwood College v Huntsville v Alabame. V roku 1987 skupina podpísala kontrakt s Warner Brothers a zmenila názov na TAKE 6. Rovnomenné debutové album vydané v roku 1988 získalo 2 ocenenia GRAMMY a obsadilo miesto v TOP 10 Billboard’s Contemporary Jazz and Contemporary Christian Charts. TAKE 6 získali celkom 10 GRAMMY Awards, 10 Dove Awards, Soul Train Award a 2 nomináce na NAACP Image Award. Vyhrali ceny a nahrávali alebo vystupovali s tak významnými osobnosťmi ako Quincy Jones, Stevie Wonder, Ray Charles, Ella Fitzgerald a Whitney Houston. „Multiplatinový“ sextet sa vrátil ku svojim koreňom so svojim očakávaným albumom ONE v marci 2012.

Take 6 hrali a nahrávali s nekonečným radom umelcov:

Quincy Jones, Ella Fitzgerald, Stevie Wonder, Ray Charles, Al Jarreau, Don Henley, James Taylor, K. D. Lang, Patti Austin, Randy Travis, Queen Latifah, Branford Marsalis a BeBe & CeCe Winans.

Objavili sa na filmových soundtrackoch

k filmom Spike Lee a Do The Right Thing, Boyz In The Hood John Singletona, Dick Tracy Warrena Beattyho a Glengary Glen Ross Davida Mameta.

Take 6 redefinovali štandardy vokálnej hudby. Populárni predstavitelia Rhythm and Blues ako Boyz II Men alebo Coming of Age označujúcu Take 6 ako kapelu s najväčším vplyvom na ich tvorbu.

Skupina samotná nespí na vavrínoch a umelecky rastie a vyvíja sa. Ich talent, tvrdá práca a kresťanská viera im vydobyla kredit jednej z najstálejších a najviac obdivovaných skupín v oblasti „a capellového“ vokálu.

Dátum a miesto konania /Date and place of event:
01.12.2014 o 19.00 h. Istropolis, Trnavské mýto 1, BRATISLAVA – VSTUPENKY