MEJDAN ROKU

mejdan2016

Tentokrát sa máte naozaj na čo tešiť. Vip zóna státie  bude po stranách móla ústiaceho z pódia aby ste mali k Michalovi Davidovi ešte bližšie. Súčasťou Mejdanu bude velká laserová show. Počet vstupeniek je limitovaný.

 

Cesta speváka a skladateľa Michala Davida k prvým priečkám hitparád a miliónom predaných nahrávok viedla nečakane cez jazz.

V roku 1976 založil talentovaný študent pražského konzervatória počas štúdia (v r. 1976) jazzovú formáciu „Štyri“ a získal ocenenie „Hudobník roka“ na Pražských jazzových dňoch. V tej dobe sa zoznámil s producentom Františkom Janečkom a začal hrať v skupine Kroky spoločne so speváčkou Janou Kratochvílovou.

Zlomový okamih jeho kariéry nastal, keď začal spievať.

V r.1980 debutoval s piesňou Chcel by som žiť tak ako sa má, ktorú si aj sám napísal a na hudobnom festivale Intertalent, kde v r. 1981 zvíťazil s piesňou Nenapovídej. Doslova cez noc sa stal novým hudobný idolom a jeho plagát počiatkom osemdesiatych rokov nechýbal v žiadnej dievčenskej izbičke. Prvý sólový album Michala Davida vyšiel v roku 1980 a patril k najpredávanejším vôbec. Ak vtedy malo Československo naozajstného kráľa diskoték, potom ním bol práve Michal David – dlhá rada hitov patrí k najžiadanejším dodnes ako „Nonstop“, „Discopříběh“, „Každý mi ťe lásko závidí“, „Pár priateľov“ a veľa ďalších, ktoré zľudoveli natoľko, že si ich spievajú celé námestia, napríklad pri víťazstve slovenských hokejistov na olympiáde v Nagane v roku 1998, ktorým zložil na ich počesť hymnu „Správnej tým“.

Michal David sa presadil nielen ako spevák, ale rovnako úspešne aj ako skladateľ. Keď v roku 2000 zložil pre Helenu Vondráčkovú pieseň „Dlhá noc“, asi len málokto tušil, že sa skladba stane najhranejším hitom roku a speváčke prispeje ku comebacku, aký český showbiznis nepamätá.

Výrazného talentu Michala Davida si cenia nielen fanúšikovia, ale aj kolegovia z branže: jeho piesne spievajú okrem iného aj Lucie Bílá, Karel Gott, Bára Basiková, Ilona Csáková, Hana Zagorová a rada ďalších českých a slovenských interpretov. Jeho hudba znie v divácky veľmi úspešných filmoch „Vietor vo vrecku“, „Láska z pasáže“, a „Discopříběh 1. a 2“.

V posledných desiatich rokoch sa Michal David uberá prevažne k muzikálovej tvorbe. V roku 2002 sa v divadle Broadway uvádza jeho prvý muzikál „Kleopatra“, ktorý zaznamenal viac ako 1.200 repríz v Čechách a na Slovensku a bol uvedený aj v Južnej Kórei v Soule, kde sa už odohralo viac ako 200 predstavení. Nasledovali ďalšie veľmi úspešné muzikály „Traja mušketieri“, „Angelika“ a veľmi úspešný „Kat Mydlář“ a „Mata Hari“.

Michal David predal za svoju kariéru viac ako 3.500.000 nosičov, napísal vyše 600 piesní a v roku 2010 vypredal do posledného miesta O2 Arénu pri jeho narodeninovom koncerte, čo predstavuje 18.000 divákov, vyhral prestížnu cenu TýTý ako spevák roka a v Český slávik sa posunul na 5. priečku.

Začiatkom roka uviedol do kín film: Decibely lásky.

Dátum: 14.12.2016 o 19.00 h Miesto konania: Zimný štadión POPRAD – VSTUPENKY
Dátum: 15.12.2016 o 19.00 h Miesto konania: Hant aréna (ŠH Pasienky), BRATISLAVA – VSTUPENKY